Budownictwo i architektura : Shell.ter Pavilion / LIKE Architects

Eva Vieira Pawilon Shell.terter, tymczasowa instalacja dla Cerveira Creative Camp, zbudowany jest z krzeseł monoblokowych w ogrodach parku naturalnego na północy Portugalii, podczas krótkich letnich warsztatów prowadzonych przez LIKE Architekci.
Przypominając najbardziej zaawansowane formalizacje cyfrowe projektu parametrycznego, pawilon jest rzeczywiście ustawiony przez połączenie łuków utworzonych przez zwykłe krzesła, które zamiast służyć do siedzenia, służą jako cień i oparcie i tworzą nowe ramy, które wzmacniają otaczającą przyrodę.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Kiedy słońce jest silne, cień rzucany na samą strukturę podkreśla maswerk pawilonu, tworząc efekty wielkiej złożoności.
Związanie krzeseł w lustrze, a także jego obrót w płaszczyźnie poziomej, niekorzystnie oddziałują na odczyt krzesła podczas wyizolowanego elementu, przyczyniając się do powstania nieznanego i niezwykłego białego plastikowego szkieletu, który wzbudza ciekawość wszystkich odwiedzających.
.
Jo.
O Marques Konfigurując tunel pergoli, Shell.ter zaprasza gości parku do relaksu w cieniu wzdłuż rzeki, tworząc nowe miejsce spotkań, które nawet otrzymało niewielkie koncerty.
Ponieważ Shell.ter jest w pełni odwracalny, ma praktycznie zerowy wpływ na środowisko i może być również (ponownie) montowany każdego lata.
.
Jo.
O Marques Architekci: LIKE Architekci Lokalizacja: Parque de Lazer do Castelinho, Vila Nova de Cerveira, Portugalia Zespół: Diogo Aguiar, Teresa Otto, Jo.
O Jesus Budowa: LIKE Architekci ze studentami z Cerveira Creative Camp Klient: Canal 180 | Câmara Municipal de Vila Nova de Cerveira Główne zastosowanie: Letni pawilon Główne materiały: 84 krzesła monoblokowe Wymiary: 5,70 x 4 m x 2,75 m Wysokość montażu: 2,75 m Kuratorstwo: Canal 180 Data budowy: czerwiec 2012
[hasła pokrewne: protokół odbioru przyłącza energetycznego, googie, wapno gaszone cena ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: googie protokół odbioru przyłącza energetycznego wapno gaszone cena