Budownictwo wczoraj i dzis : Aktualizacja: XII Międzynarodowa Wystawa Architektury Wenecja

Kontynuując relację z brazylijskiego biennale Kazuyo Sejimy 2010, Międzynarodowe Jury konkursu przyznało niedawno Złotego Lwa za najlepszy projekt People Meet in Architecture .
Wystawa dla Junya Ishigami + Associates, Złotego Lwa za najlepszy udział narodowy w Królestwie Bahrajnu, oraz Srebrnego Lwa dla obiecującego młodego uczestnika BIURA Kersten Geers David Van Severen + Bas Princen.
Współpracowaliśmy z Ishigami + Associates.
pracował wcześniej w AD, a jego wenecka ekspozycja bada podobne pomysły dotyczące przejrzystości i struktury widoczne w jego elegancko uproszczonym Instytucie Technologii Kanagawa.
Więcej o projekcie, w tym film z Domus o projekcie i przekonaniach Ishigami.
W tym eksperymencie przestrzennym fizyczny model włókna węglowego dąży do zatarcia granic między przestrzenią a strukturą.
Budynek, który jest planowany na pewne miejsce w Europie, bada nowy wymiar przejrzystości, ponieważ widz może postrzegać pustkę i zrozumieć wrodzoną lekkość i nieważkość, które równoważą faktyczną fizyczną strukturę.
Jury zauważyło, że instalacja przesuwa granice materialności, widoczności, tektoniki, cienkości, a ostatecznie samej architektury.
W dniu premiery podglądu prasowego, delikatna instalacja zawaliła się i chociaż zespół próbował ją odbudować, struktura została ostatecznie zredukowana do jedynie słupków do ostatecznej prezentacji.
Jednak jury podziwiało silną,.
Niepowtarzalną i bezkompromisową wizję instalacji ., przyznając mu Złoty Lew.
Jak widać na designboom.
Wideo z relacji Domus Biennale.
[przypisy: bilard warszawa, styropian grafitowy czy warto, googie ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: bilard warszawa googie styropian grafitowy czy warto