Budownictwo wczoraj i dzis : Fondaco dei Tedeschi / OMA

Witryna, il Fondaco dei Tedeschi, w sąsiedztwie mostu Rialto, Wenecja, Włochy.
.
OMA To tylko od OMA! Firma ujawniła swoje plany dotyczące głównego projektu restauracji Fondaco dei Tedeschi.
zabytkowy budynek w Wenecji, Włochy.
Bogaty w historię, ikona ta została zbudowana w 1228 roku jako główny punkt handlowy dla kupców niemieckich, a pod Napoleonem stała się siedzibą celną w 1806 roku.
Jej najnowszym zastosowaniem była poczta, ale obecnie budynek wpadł Stan zniszczeń, ponieważ większość budynków jest nieużywana i niedostępna po raz pierwszy od stuleci.
Teraz kolejnym krokiem w ewolucji budynku jest stanie się znów kwitnącym punktem handlowym.
jednak w sposób współczesny.
OMA została powołana do stworzenia kulturalnie zaprogramowanego domu towarowego, który ponownie nada nowy charakter budynkowi.
Więcej zdjęć i więcej o projekcie po przerwie.
W przypadku Fondaco dei Tedeschi zmiana jest powszechna.
Budynek został dwukrotnie przebudowany (jego aktualna konfiguracja pochodzi z 1506), a ponieważ budynek przystosował się do nowych zastosowań, różne elementy zostały całkowicie usunięte lub zmodyfikowane.
Firma OMA zaprojektowała szereg modyfikacji architektonicznych i opracowała program kulturalny, aby reaktywować budynek jako istotną przestrzeń publiczną, od góry do dołu.
Taras z rzadkimi widokami na Grand Canal zostanie utworzony poprzez usunięcie dwóch boków istniejącego dachu, pozostawiając nienaruszony profil budynku, otwierając ekscytujący potencjał dla Fondaco dei Tedeschi jako głównego celu i punktu widokowego dla turystów i Wenecjan.
Dach wraz z dziedzińcem poniżej stanie się ogólnodostępnym miejscem wydarzeń, w tym wystaw i pokazów filmowych.
Całoroczny program kulturalny będzie skierowany do mieszkańców i turystów.
20 milionów odwiedzających co roku miasto, a także 900 000 przybyłych specjalnie na Biennale i festiwale.
Model, il Fondaco dei Tedeschi, Wenecja, Włochy, 2010 [XIII wiek]; OMA – najnowszy projekt konserwacji.
.
OMA Nowe wejścia do Fondaco zostaną utworzone z Campo San Bartolomeo i Rialto, aby zachęcić do krążenia, dodano schody ruchome, aby stworzyć nową publiczną drogę przez budynek, pokoje zostaną skonsolidowane w sposób uwzględniający strukturę Fondaco, a kluczowe elementy historyczne, takie jak pokoje narożne, pozostaną nietknięte.
Historyczne elementy budynku, utracone przez stulecia, zostaną zmartwychwstałe: mury galerii staną się ponownie powierzchnią dla fresków, pojawiających się we współczesnej formie.
Propozycja, dziedziniec jako kino, il Fondaco dei Tedeschi, Wenecja, Włochy.
.
OMA Dzięki projektowi restauracyjnemu OMA, Fondaco dei Tedeschi ponownie zostanie ustanowiony jako główny element w Wenecji, łącząc teraźniejszość z przeszłością i łącząc handel z kulturą.
[więcej w: kotły kondensacyjne ceny, szerokość schodów, olx mrągowo ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: kotły kondensacyjne ceny olx mrągowo szerokość schodów