Budownictwo wczoraj i dzis : Pratt zaprezentuje trzyczęściową wystawę, wykład i sympozjum na temat pracy Le Corbusiera

Szkoła Architektury Pratt Institute i Biblioteka Pratt zaprezentują.
Le Corbusiera.
Miracle Boxes.
To multidyscyplinarna, trzyczęściowa wystawa poświęcona twórczości słynnego szwajcarsko-francuskiego architekta, urbanisty, projektanta, pisarza i malarza Le Corbusiera (ur.
Charles-Édouard Jeanneret-Gris), uważana przez wielu za najbardziej ważny architekt XX wieku, począwszy od 30 sierpnia 2010 r..
pierwszą nowojorską wystawę poświęconą całkowicie pracy Le Corbusiera, której kuratorem jest dr Ivan R.
Shumkov, adiunkt, profesor architektury w Pratt Institute.
Shumkov wygłosi wykład otwierający, po którym odbędzie się przyjęcie 13 września 2010 r.
O godz.
18.00 w Auditorium Higgins Hall przy 61 St.
James Place na Brooklynie.
Wystawa, wykład otwierający, przyjęcie i zbliżające się sympozjum będą bezpłatne i otwarte dla publiczności.
Więcej informacji i zdjęć na temat wydarzenia po przerwie [CZYTAJ WIĘCEJ] Podzielona na trzy części, wystawa skupi się na Le Corbusierze Unikalne podejście interdyscyplinarne, o czym świadczy jego architektura, planowanie miasta, książki, obrazy, architektura i rzeźba.
Wystawa będzie stanowić kompleksową analizę pracy Le Corbusiera i pokazać, jak jego pomysły na przekształcanie nowoczesnego życia odzwierciedlają współczesną architekturę i design.
Tytuł wystawy nawiązuje do koncepcji architekta boîte.
cuda, pojemnik, który można wypełnić – o czym marzysz.
odnosi się do architektury jako dzieło i miejsce tworzenia.
Widok od 30 sierpnia do 15 października 2010 w atrium oraz w galerii Hazel i Roberta Siegela z Higgins Hall, część architektoniczna wystawy zapewni dogłębny wygląd w ponad 50 budynkach publicznych Le Corbusiera, w tym wszystkich jego pawilonach wystawowych, muzeach, teatrach, domach kultury, zabytkach i świątyniach.
Wśród projektów, które zostaną zaprezentowane, znajdą się Pavillon des Temps Nouveaux; Pavillon dla Liege / San Francisco; Narodowe Muzeum Sztuki Zachodniej, Tokio; Chapelle Notre-Dame-du-Haut Ronchamp; i stolica Chandigarh w Indiach.
Wystawie towarzyszyć będą filmy z życia i twórczości Le Corbusiera, w tym Poeme Electronique Le Corbusiera, którego premiera odbyła się w Pawilonie Philipsa w 1958 r.
W Brukseli w Belgii oraz w innych filmach dokumentalnych.
Radykalny myśliciel i płodny pisarz Le Corbusier opublikował ponad 60 książek i tysiące artykułów.
Oryginalne wydania takich nowatorskich prac jak Vers un Architecture, Precisions, Le Modulor i Le Corbusier Oeuvre Complete będą dostępne w Bibliotece Pratt od 30 sierpnia do 20 listopada 2010 r.
Ponadto, oś czasu projektów wyświetlanych w Higgins Hall będzie towarzyszyć wystawie książek, zapewniając uczestnikom wystawy kompleksowy obraz pracy Le Corbusiera w czasie.
Aby dać uczniom, wykładowcom i gościom Pratt możliwość doświadczenia jednej z wizji Le Corbusiera z pierwszej ręki, wystawa będzie również obejmują Miracle Box: pełną konstrukcję opartą na najmniejszym projekcie architektonicznym Le Corbusiera lub.
działającą komórkę.
który pierwotnie znajdował się w jego Atelier w Paryżu.
Mierzysz około 7.
kostki stóp, projekt syntetyzuje architekturę i sztukę Le Corbusiera.
Oryginalny budynek zawierał rzeźbę Ozon z 1947 roku oraz obraz Verre Verdiego, Bouteilles et Livres z 1932 roku, którego reprodukcje dodadzą realizmu konstrukcji.
Zewnętrzne fasady będą zawierały wybrane symbole opublikowane w książkach Le Corbusiera, które, choć nie są częścią oryginalnego projektu, stanowią dalsze dzieło Le Corbusiera.
Projekt będzie dostępny na zewnątrz Biblioteki Pratt od 30 sierpnia i zostanie zainstalowany w holu Biblioteki jako część stałej kolekcji po wystawie.
Szkoła Instytutu Architektury im.
R.
Batta będzie również gospodarzem sympozjum.
Podróż przez Le Corbusiera.
w poniedziałek, 11 października od 6 do 21 w połączeniu z.
Le Corbusier.
Cudowne pudełka.
wystawa.
Będą to prezentacje uczonych Kennetha Framptona, Mary McLeod, Jose Oubrerie, Stanislausa von Moosa, Deborah Gansa i Iwana Szumkowa, którzy opowiedzieli o swoich badaniach nad twórczością Le Corbusiera i jego spuścizny.
która wykracza daleko poza dziedziny architektury i sztuki, sugerując plan radykalnej zmiany społecznej.
Po indywidualnych prezentacjach uczestnicy sympozjum będą zbierać się do dyskusji przy okrągłym stole i publicznej sesji pytań i odpowiedzi.
Aby uzyskać więcej informacji na temat wystawy, wykładu i sympozjum w okolicy.
Le Corbusier-Miracle Boxes.
odwiedź http: //www.miracleboxes.com.
Wystawa i sympozjum są możliwe dzięki wsparciu Elise Jaffe + Jeffrey Brown.
[więcej w: olx częstochowa, przecinki robaki, wełna schwenk ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: olx częstochowa przecinki robaki wełna schwenk