Posts Tagged ‘huśtawki ogrodowe’

Nowoczesna architektura : Generic City / Milos Zivkovic

Tuesday, May 8th, 2018

W dobie globalizacji, ekspansji technologii i eksplozji informacji społeczeństwo przybiera różne kształty.
Ludzie i kultury mieszają się, a miasto staje się miejscem uniwersalnym.
Globalne społeczeństwo domaga się idealnego miasta, a gospodarka wymaga szybkości.
Stare miasta zachowują swoją historię i tajemnice, a nowe miasto powstaje.
Przestrzeń mieszkalna kurczy się, a następnie. …read more

Budownictwo wczoraj i dzis : Aktualizacja: XII Międzynarodowa Wystawa Architektury Wenecja

Tuesday, May 8th, 2018

Kontynuując relację z brazylijskiego biennale Kazuyo Sejimy 2010, Międzynarodowe Jury konkursu przyznało niedawno Złotego Lwa za najlepszy projekt People Meet in Architecture .
Wystawa dla Junya Ishigami + Associates, Złotego Lwa za najlepszy udział narodowy w Królestwie Bahrajnu, oraz Srebrnego Lwa dla obiecującego młodego uczestnika BIURA Kersten Geers David Van Severen + Bas Princen.
Współpracowaliśmy z Ishigami + Associates.
pracował wcześniej w AD, a jego wenecka ekspozycja bada podobne pomysły dotyczące przejrzystości i struktury widoczne w jego elegancko uproszczonym Instytucie Technologii Kanagawa.
Więcej o projekcie, w tym film z Domus o projekcie i przekonaniach Ishigami. …read more

Architektura 21szego wieku : AD Fall Internship

Tuesday, May 8th, 2018

Lato zanika, ale to nie znaczy, że zabawa się skończyła.
A co z spędzaniem semestru jesiennego na stażu na najbardziej poczytnej stronie internetowej poświęconej architekturze, pracy z wysoce zmotywowaną grupą miłośników architektury, przyczyniając się do informowania społeczności architektury o projektach i wiadomościach na całym świecie.
W tym roku otwieramy nie jedną, ale dwie pozycje na wschodnim i zachodnim wybrzeżu (Londyn jest również możliwością).
Szczegółowe informacje na temat tego, czego szukamy (i czego możesz się spodziewać i czego możesz się nauczyć) po przerwie: Wnioskodawcy muszą mieszkać w San Francisco / Los Angeles na naszym stanowisku na zachodnim wybrzeżu, w Nowym Jorku, a nawet w Londynie, na stanowisku na wschodnim wybrzeżu.
Mieszkańcy Chicago mogą również ubiegać się o stanowisko na wschodnim wybrzeżu. …read more

UWAGI W SPRAWIE STOSOWANIA WSPÓŁCZYNNIKÓW DYNAMICZNYCH W PROJEKTOWANIU MOSTÓW ZAKRZYWIONYCH W PLANIE

Sunday, February 25th, 2018

Omówiono zagadnienie stosowania współczynników dynamicznych w projektowaniu mostów drogowych zakrzywionych w planie. Na przykładzie opracowań badaczy amerykańskich wykazano, że wartości -tych współczynników są różne w odniesieniu do zginania i w odniesieniu do skręcania i zwichrzenia przekrojów poprzecznych. Podkreślono potrzebę zwrócenia większej uwagi na zagadnienie dynamiki mostów zakrzywionych w planie. Przedmiot, cel i zakres rozważań Mosty zakrzywione w planie były dotychczas w Polsce budowane dość sporadycznie. Jednakże w związku z programem budowy autostrad, rozbudową układów komunikacyjnych miast, dążeniem do wykonywania bezkolizyjnych, wielopoziomowych węzłów drogowych i ulicznych -liczba tego rodzaju mostów będzie gwałtownie wzrastać. …read more