Posts Tagged ‘szafy na wymiar’

Nowoczesna architektura : AD Round Up: Przyznane Konkursy Część IV

Tuesday, May 8th, 2018

Świetne projekty często pochodzą z konkursów.
Nie wierzysz mi.
Sprawdź naszą czwartą część naszych wcześniej nagradzanych projektów konkursowych po przerwie.
3LHD zaprojektuje prywatne centrum medyczne w Chorwacji Bliskie sąsiedztwo i historyczne miejsce w okolicach Firule to jedno z najprzyjemniejszych miejsc życia, pracy i rekreacji w Splicie.
Niezwykła lokalizacja polikliniki to jedna z jej największych zalet. …read more

Budownictwo wczoraj i dzis : Zwycięzca Muzeum II Wojny Światowej w Polsce ogłosił

Tuesday, May 8th, 2018

Pierwsza nagroda – Studio Architektoniczne Kwadrat Jury konkursu na Muzeum II Wojny Światowej ogłosiło niedawno zwycięzcę.
Studio Architektoniczne Kwadrat otrzymało I nagrodę i zaprojektuje nowe muzeum w Gdańsku, mieście, w którym wybuchła wojna.
II nagrodę otrzymali polscy architekci Piotr Płaskowicki i partnerzy Architekci oraz III nagroda dla BETAPLAN SA z siedzibą w Grecji Zobacz więcej zdjęć i uzasadnienie jury dla zwycięzcy po przerwie.
Jury uważa, że projekt wybrany w konkursie architektonicznym od samego początku ma szansę stać się jedną z najważniejszych cech Gdańskiego Centrum.
W naszym przekonaniu spełnia wszystkie warunki przyłączenia się do wyrafinowanych symboli w przyszłości, obok Zbrojowni, Kościoła Mariackiego lub Żurawia. …read more

Architektura 21szego wieku : Gdy Europa spotka się z Azją – z pysznymi wynikami

Tuesday, May 8th, 2018

Skan cyfrowy z 2005 roku autorstwa Leonore a Hietkampa Niektóre z najbardziej szanowanych budynków Szanghaju zostały zaprojektowane przez węgierskiego László Hudeca (1893-1958), którego prace są prezentowane w Muzeum Sztuki Współczesnej w Szanghaju jako eksploracja 3D w wirtualnej rzeczywistości.
Te wycieczki są częścią muzealnego hołdu dla Węgier (do 5 września), który podkreśla wkład tego kraju w film, muzykę i design.
Patroni Muzeum praktycznie przelatują.
każdy zakątek, kunszt, forma, płaszczyzna, przestrzeń i szczegółowość trzech architektonicznych skarbów, które są przykładem stylu Art Deco i modernistycznego stylu Hudeca: Park Hotel: w 22 piętrach był to najwyższy budynek na Dalekim Wschodzie od dziesięcioleci i najwyższy szczyt Szanghaju budowa przez lata osiemdziesiąte.
Inspiracją dla Hudeca były wieżowce Nowego Jorku i Chicago, których doświadczył na własnej skórze w 1927 roku. …read more

Krzyzulec porusza sie w prowadnicach ramy maszyny

Friday, February 23rd, 2018

Gdy tłok dojdzie do skrajnego prawego położenia, suwak zacznie przesuwać się w lewo i zakryje lewy, a odkryje prawy kanał. Para będzie przepływać do cylindra przez prawy kanał i wywoła ruch tłoka w lewo. W ten sposób pod ciśnieniem pary tłok przesuwa się ruchem posuwisto- zwrotnym i przez tłoczysko przekazuje ruch na krzyżulec, który połączony jest przegubowo z korbowodem . Krzyżulec porusza się w prowadnicach ramy maszyny. Korbowód połączony jest z korbą wału korbowego, którą wprowadza w ruch obrotowy. …read more