Architektura 21szego wieku : Koncepcja planowania miejskiego w North Point Harbour / Chris YH Chan + Stephanie ML Tan

Dzięki uprzejmości Chrisa YH Chana + Stephanie ML Tan Ten projekt przebudowy nabrzeża North Point, który zdobył pierwszą nagrodę w konkursie, proponuje ekologiczną sieć.
formularzy dla witryny.
Zaprojektowane przez Chrisa YH Chana i Stephanie ML Tan podejście oparte jest na badaniu sąsiedniej.
Ulicy wspólnoty.
.
Chun Yeung St., która powinna mieć ludzkie życie i życie mieszkańców ustanawiających wspólnotę.
W ramach tego projektu mają na celu przekształcenie modelu miejskiego Chun Yeung St w ramach ekologicznej ekologii.
Model ten może wpłynąć na dzielnicę North Point, aby stać się bardziej zrównoważonym modelem miejskim.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Chun Yeung St.
działa jako Fujian tulou (budynek ziemi Hakka), bazar i społeczność znajdują się w pojemniku życia społeczności.
W tym samym czasie pojemnik ten stoi tak, jak agent z powodzeniem podtrzymuje wzór społeczności, sąsiadów i ciągłość kultury.
Dzięki uprzejmości Chrisa YH Chana + Stephanie ML Tan Tradycyjne organizacje miejskie skupiają się na scentralizowanej, hierarchicznej kolejności.
Jednak różnorodne i wielokrotne wyrażanie współczesnej wspólnoty sugerują nowe zrozumienie i możliwości.
Sieci społecznościowe na żywo ulegają stopniowym zmianom w organizacji, przenosząc się początkowo do zdecentralizowanej formy, a następnie przekształcając się w sieć rozproszoną, z wieloma węzłami komunikacji i wymiany.
Dzięki uprzejmości Chrisa YH Chana + Stephanie ML Tan Struktura miejska ekologii ekologicznej została sformułowana tak, aby odpowiadać, angażować i wyrażać współczesne rozumienie społeczności jako serii wielu rozproszonych sieci.
Struktura jest otwartym, nadającym się do rozwoju i zrównoważonym modelem miejskim; zmodyfikuj miejskość ze zwykłego konwencjonalnego miasta gridowego do organicznego, pluralistycznego miasta komórkowego.
Każde centriole są adresowane przez programy społeczne lub socjalne; podczas gdy.
ściana komórek.
zawierają programy wspomagające dla społeczności komórkowej.
Komórki są ze sobą wzajemnie powiązane, w społeczno-kulturowym aspekcie, miejskim obiegu i jakości życia.
Kiedy miasto siatki tworzy odosobnioną miejską naturę; tkanka komórkowa, struktura miejska ekologii ekologicznej sugeruje interaktywny, rozszerzalny model miejski.
model Ten połączony obszar elementów pętli i dziedzińców, otwartych przestrzeni i cieniowanych przejść, z powiązaniami krajobrazowymi i grupami programów rekreacyjnych i usług społecznych, tworzy zintegrowany i spójny zespół.
Matryca krajobrazowa i masa budynku różnią się wysokością i otwartością i są dostosowywane do ograniczeń środowiskowych (przelotu) miejsca.
Wewnętrzne dziedzińce zapewniają szereg krajobrazów, a także zapewniają świeże powietrze i światło wszystkim użytkownikom i użytkownikom witryny.
Te stocznie sądowe pełnią także funkcję stref wspólnych i rozrywkowych.
plan Obiekty handlowe, handlowe i społecznościowe zostały zlokalizowane w celu rozwoju stref i środowisk, które są żywe i aktywne społecznie, a jednocześnie zapewniają zmienność i odmienne doświadczenia przestrzenne.
Te różne urządzenia zostały pogrupowane w celu uzyskania krytycznej masy aktywności w dowolnym miejscu, ale również rozproszone na tyle, aby stworzyć prawdziwą społeczność, z szerokim zakresem udogodnień i codziennych urządzeń i usług.
diagram 01 Zespół projektowy: Chris YH Chan + Stephanie ML Tan Lokalizacja: North Point, Hongkong, Chiny Nagroda Konkursu: Pierwsza nagroda (grupa otwarta) Typ: Urbanistyka + projekt nabrzeża Organizator: Rząd Hongkongu, Wschodni dystrykt Koncepcja i podejście: Organic urbanism Motyw: pole rozwijane
[więcej w: bramy segmentowe, najlepsze piece co, googie ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: bramy segmentowe googie najlepsze piece co