Budownictwo wczoraj i dzis : AD Round Up: Public Facilities Część IV

Minęło prawie 6 miesięcy od naszych ostatnich publicznych obiektów Round Up.
A z niesamowitymi projektami z Francji, Hiszpanii, Brazylii, Szwecji i Portugalii, musieliśmy przynieść wam naszą czwartą selekcję.
Sprawdź to po przerwie.
Centrum społeczności Valley of Herault / N + B Architectes Położony przy wjeździe do miasta Gignac, stawka projektu polegała na umieszczeniu na tej działce czegoś więcej niż zwykłego budynku, prawdziwej jednostki miejskiej, wioski wokół miejsca.
W ten sposób każda partia ma niezależny dostęp do ogrodu, dając każdemu podmiotowi autonomię i tożsamość.
Circulations pojazdów są kierowane i odrzucane na obrzeżach strony, uwalniając w ten sposób serce poświęcone pieszym (czytaj więcej.) Civivox / AH Asociados W otoczeniu centralnego parku w Mendillorri zaproponowano budynek, który utrzymuje związek z otoczeniem, jego poglądami i jego funkcjami.
Nie poszukiwano czegoś w rodzaju pomnika, który dystansuje się od ludzi, ale raczej skonstruowanego miejsca, które odgrywa drugie skrzypce od parku i pałacu, do jeziora i wewnętrznego krajobrazu (czytaj więcej.) Ruy Barbosa Labour Courouse / Decio Tozzi Tradycyjne budowle na gmach sądu do początku XX wieku, zaprojektowane zgodnie z ideami koncepcyjnymi Grand Prix de Rome, zostały wyróżnione przez ich formalne struktury inspirowane klasyczną architekturą i przekazały ideę przepięknej monumentalności (czytaj więcej.) Mirage Dancehall / Kjellgren Kaminsky Architecture W 2006 roku Fredrik Kjellgren i Joakim Kaminsky wygrali międzynarodowe konkursy architektoniczne na nowy dancehall w Falsterbo w Szwecji i założyli studio; Architektura Kjellgren Kaminsky.
Teraz budynek.
Miraż.
ma zostać zainaugurowany.
Podczas projektowania zawsze pracujemy z naszym manifestem, który koncentruje się na ludziach, potrzebach i kontekście (czytaj więcej.) Estrela Cementery / Pedro Pacheco + Marie Clément Cmentarz i kaplica pogrzebowa stanowią zespół dwóch zamkniętych pomieszczeń, zbudowanych w polu dębu holmowego .
Jeden z dębów staje się częścią ogrodzenia, jako element zakotwiczenia cmentarza, przekształcając patio kaplicy w ważną przestrzeń cienia.
Ten gest nabiera strukturalnego znaczenia, zarówno w dialogu między budową a krajobrazem, lub w charakterze wnętrza kaplicy, zbudowanego z drewna dębowego, odzyskanego ze spadu drzew w nowej laguny od strony rzeki (czytaj dalej.
)
[patrz też: protokół odbioru przyłącza energetycznego, czujnik wilgotności gleby, szerokość schodów ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: czujnik wilgotności gleby protokół odbioru przyłącza energetycznego szerokość schodów