Budownictwo wczoraj i dzis : Zwycięzca Muzeum II Wojny Światowej w Polsce ogłosił

Pierwsza nagroda – Studio Architektoniczne Kwadrat Jury konkursu na Muzeum II Wojny Światowej ogłosiło niedawno zwycięzcę.
Studio Architektoniczne Kwadrat otrzymało I nagrodę i zaprojektuje nowe muzeum w Gdańsku, mieście, w którym wybuchła wojna.
II nagrodę otrzymali polscy architekci Piotr Płaskowicki i partnerzy Architekci oraz III nagroda dla BETAPLAN SA z siedzibą w Grecji Zobacz więcej zdjęć i uzasadnienie jury dla zwycięzcy po przerwie.
Jury uważa, że projekt wybrany w konkursie architektonicznym od samego początku ma szansę stać się jedną z najważniejszych cech Gdańskiego Centrum.
W naszym przekonaniu spełnia wszystkie warunki przyłączenia się do wyrafinowanych symboli w przyszłości, obok Zbrojowni, Kościoła Mariackiego lub Żurawia.
Pierwsza nagroda – Studio Architektoniczne Kwadrat Ogromny budynek taktownie wtapia się w sąsiedztwo dzieląc szansę na stanie się ikoną Gdańska z głównymi historycznymi elementami wokół.
Minimalistyczny środek wyrazu architektonicznego zaproponowany przez autorów zręcznie łączy nowoczesną koncepcję budynku z historycznym tłem.
W swoim projekcie innowacyjny, wielkoskalowy projekt wykorzystuje unikalne powietrze miasta i przekształca je w nowoczesny sposób.
Proponowany w projekcie kolor i faktura płynnie łączą się z kolorami Gdańska nadając muzeum siłę do przejścia testu XXI wieku.
Projekt obejmuje ogromny budynek, który służy różnym celom.
Dynamiczny, ogromny w skali, budynek niesie atmosferę rzeźby stworzonej przez odwiedzających.
Symbolicznie wznosi się nad ziemią, prowadzona przez światło, śmiałe, proste i nagie, symbolicznie umieszczone w geometrii stoczni.
Łączy grunt.
jego mrok, chłód i ślad przeszłości, z niebiosami.
nadzieja, świeżość i Przyszłość.
W tym genialnym projekcie racjonalna wizja obiektu publicznego spełnia bogactwo historii.
Dzwoni pełnym dźwiękiem, opowiadając historię trudną do pogryzienia dla każdego pokolenia, historię, której nie wolno nam zapomnieć.
Atrakcyjna bryła budynku kumuluje emocje, przedstawia terror wojny bez pozbawiania nas nadziei.
Nie pozostawia swoich tłumaczy pochowanych w mroku trudnego tematu.
Pierwsza nagroda – Studio Architektoniczne Kwadrat Elegancki pawilon wraz z obeliskiem w pobliżu wciska się w ziemię i uderza światłem, tworząc symbol katastrofy i ocalałej nadziei.
Feniks, budynek wznosi się z Matki Ziemi, jej popiołów, ku niebu.
Budynek łatwo odcisnie się na umysły odwiedzających, przenosząc i będąc niezapomnianym przeżyciem, zarówno ze względu na wnętrze, jak i na zewnątrz.
Stanie się głównym elementem planu Gdańska, doskonale komponującego się w przestrzeni.
Dobrze zorganizowany i nowoczesny budynek łączy w sobie ogromną liczbę funkcji.
Oferuje ogromną przestrzeń dla stałych wystaw, pozostając otwartymi na dowolne wyświetlacze w przyszłości.
Odwiedzający i mieszkańcy Trójmiasta pokochają to jako atrakcję.
Zaprojektowana wieża odegra istotną rolę w uzyskaniu wizerunku całego miasta, oferując świeży widok perspektywiczny Gdańska, który wzbogaci cenną funkcję Muzeum w punkcie widokowym.
Pierwsza nagroda – Studio Architektoniczne Kwadrat Jako przestrzeń publiczna, Muzeum ma potencjał miejsca spotkań dla rodzin, turystów i znajomych, zabierając dziesiątki samochodów.
Zawiera genialną koncepcję z funkcjonalnością.
To wyjątkowo zaprojektowane Muzeum II Wojny Światowej stanie się główną atrakcją, opowiadając historię o ogromnym znaczeniu dla ludzkości.
Stanie się symbolem ponadczasowym, wpisanym w serca mieszkańców Gdańska, Polski i Europy.
[hasła pokrewne: najlepsze piece co, piec gazowy z zamkniętą komorą spalania, bramy segmentowe ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: bramy segmentowe najlepsze piece co piec gazowy z zamkniętą komorą spalania