Nowoczesna architektura : CAA Águeda Arts Centre / AND-RÉ

Dzięki uprzejmości AND-RÉ portugalscy architekci AND-RÉ podzielili się z nami swoim projektem CAA, za który otrzymali I nagrodę w konkursie na projekt nowego centrum sztuki w Agueda w Portugalii.
Zobacz więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Projekt CAA jest uważany za dokładną odpowiedź na wyzwanie polegające na stworzeniu rozwiązania dla konkretnego kontekstu.
Kontekst ten, ukształtowany przez globalny kontekst, wywodzi się ze współczesnej epoki, w której żyjemy, charakteryzującej się utajoną i sprawiedliwą potrzebą afirmacji kulturowej.
Dzięki uprzejmości AND-RÉ Architektura musi być więc bazą, jako zbiornikiem, umożliwiającym dynamiczną materializację wszystkich tych koncepcji, a zatem opartą na perspektywie bliższych relacji kulturowych, z uwzględnieniem czynników modernizacji i konkurencyjności.
Interpretujemy projekt CAA z obiektywnym podejściem do programu, jego potrzebami i ograniczeniami.
Cel ten znajduje odzwierciedlenie w projekcie systemu maksymalizacji funkcjonalnego, mądrze zarządzającego wszystkimi zmiennymi projektowymi, nie zapominając o dynamice i poetyce, które architektura powinna odzwierciedlać, poprzez wypełnienie przestrzeni wysokiej jakości, inspirowanej tematem programowym, próbując zmaterializować poezję gestu do rygorystycznej implementacji technicznej i funkcjonalnej.
Architektura, która formalizuje ten projekt, rozbiera symboliczną sztuczność, ale wymaga odwagi, charakteru i szlachetności, na jakie zasługuje taki sprzęt.
Ktoś kiedyś powiedział.
(.) Krok łagodny, ale krok w rzeczywistości.
Jest to sposób zakładany w fuzji między zamiarem a techniką wykonania, która zabiera gościa w podróż zbudowanego ciała reprezentacyjnego.
Projekt obejmuje grunt w trzech dynamicznych siłach, które nadają mu jego zasadniczą formę, rozpowszechniając program w jasny sposób.
Dzięki uprzejmości AND-RÉ Zewnętrzny materiał jest przede wszystkim odsłoniętym betonem, prawie bez widocznych otworów w elewacjach, tworząc silny architektoniczny obraz zewnętrzny i intensywne doznania wewnętrzne, z kilkoma rozwiązaniami zenitalnymi.
Dzięki uprzejmości AND-RÉ Architekt: AND-RÉ Lokalizacja: Agueda, Portugalia Zespół projektowy: Francisco Ré i Bruno André Współpracownicy: Rui Israel i Mariana Oliveira
[patrz też: kultywatorowanie, wełna schwenk, bilard warszawa ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: bilard warszawa kultywatorowanie wełna schwenk